Először siker 2010 óta az ellenzéknél. Érthető, hogy nem akarják elszalasztani.
Természetesen demagógia az egész ügy, de ez nem számít: először voltak képesek sikeresen kommunikálni valamit. Persze vicces rabszolgaságnak nevezni a túlórázást, de ismétlem, ez nem számít a politikai kommunikációban.
A kommunikációban siker, az utcán kevésbé. Gyakorlatilag senki se csatlakozik a tüntetésekhez, a Soros Jugend tagságát és pár ballib hivatásos politikust leszámítva. Hogy nagyobb legyen a tömeg, bevetettek külföldi CEU-s hallgatókat is.
A dolog kifulladni látszik, a Fidesz egykor Soros kedvecnc szervezete volt, ellenük képtelenség alkalmazni Soros módszereit, mert azokat jobban ismeri a Fidesz-vezérkar, mint a mai tüntetők.
A tüntetések a legnagyobb kárt a ballibeknek okozzák, ugyanis marginalizálva lettek ismét. A tüntetésekből egyedül a Momentum húzhat, jó esetben, hasznot, de ők is csak akkor, ha sikeresen átveszik az irányítást Soroséktól. Valószínű: ezzel a Momentum bebiztosította bekerülést az EP-be jövőre. De ha a dolgok eldurvulnak, elbukják ezt.
Idegek harca folyik. Sorosék igyekeznek óvatosan provokálni, Orbánék pedig a lehető legmoinimálisabb szinten tartják a rendőri erőszakot. Ki fárad el korábban, ez a kérdés.
A szakszervezetek pedig nagyon buktak. Mind a ballib ellenzék, mind a Fidesz érdeke, hogy a szakszervezeteknek ne legyen szavuk.
A kormányzat részéről 2 megoldás lehetséges: bevonni a szakszervezeteket a Soros elleni harcba (ez könnyedén megoldható, elég hozzá, ha Áder visszaküldi a törvényt), vagy szimplán kivárni, míg a tüntetések lemennek a százas létszám alá.
Ez nem világos számomra.
Pedig ez áll a törvényben.
3 év késéssel való fizetés elfogadhatatlan.
Problémát én se látok. Hacsak nem a hazudozás, a kamuzás és a fidesz saját politikájának szembeköpése nem számít annak, de ezt már megszoktuk a Fidesztől és hozzád hasonló talpnyalóitól.
Nem lesz időben kifizetve, a munkaadónak három év (!) elteltével kell csak kifizetnie a túlórát. Ismerve a magyar “cégtemető kultúrát” a kkv-k nem elhanyagolható része soha nem fogja kifizetni a túlórákat, a külföldi multik pedig ha ki is fizetik, agyondolgoztatják az amúgy is túlterhelt magyar munkavállalókat.
Nem látok gondot ebben, ha időben ki van fizetve a túlóra, s nincs kényszer.
És ezért lazítottak, hogy mostmár törvényes legyen az ami eddig törvénytelen volt. Ezt hívod te szabályozásnak. Logikus. Ja nem,csak szimpla hazudozással próbálod védeni a csútipatkányt.
Nme mondtam ilyet. Azt mondtam, fekete volt egyes esetekben.
Ez. Csak tudnám miért próbálkozol azzal a hazugsággal, hogy eddig szabályzatlan volt.
Változtak a határszámok. Ez a fő változás.
Eddig is mindenre kiterjedően szabályozva volt, ezen lazítottak most.
Nem. De jobb szabályzni valamit, mint feketén hagyni.
És a rabszolgatörvénytől hirtelen magyar kézbe kerül? Vagy hogy jön ez ide?
Sokszor elmodntam,nem a multikkal van a baj, hanem azzal, hogy az ország gazdasága idegen kézben van.
Bircaszar véleménye úgy változik, ahogy Viktor atya érdekei kívánják. Most épp multipárti.
A túlóra most is szabályozva van. Ez a szabályok lazítása. Nem kis különbség.
Nem hiszem, hogy a túlóra szabályozása ezt jelentené.
Volt pár ilyen azért: vasárnapi boltzár, internetadó.
Figyelemelterelésnek is kiváló, kicsit lehet balhézni, aztán megint nem lesz semmi, ahogy már 8 éve mindig.
Nem te szoktál állandóan a neoliberalizmus ellen írni? Mert amit a kormány most csinál az maga a színtiszta kelet-európai neoliberalizmus, ahol az amúgy is rossz helyzetben lévő munkavállalókat még kiszolgáltatottabbá teszik a nyugati nagytőkének.