BircaHang

Korai keresztény filozófia III.

A későbbi időszak. Folytatás az előző cikkből. Kihagytam Aurelius Augustinust (Ágostont) a korábbi cikkből. Miért? Mert őt úgyis mindenki ismeri, hiszen a nyugati kereszténység máig legfőbb alakja. Akit érdekel a tanítása részleteiben az száz helyen olvashat róla. Meghatározó személyiség mindenképpen, keleten is elfogadják, de messze nem számít ott alapvetőnek a tanításának bizonyos része. Én 2… Tovább »

Kezdődő demokrácia Kubában

Kubában a kommunista állam elhatározta az ország részleges demokratizációját. A folyamat kezdete még 12 éve indult, amikor Fidel Castro ideiglenesen átadta a hatalmat öccsének. Ez a folyamat természetesen se nem szovjet, se nem kínai típusú. Kuba eleve sose volt egyértelműen szovjet típusú diktatúra, mindigis ötvözte a szovjet modellt a latin-amerikai katonai diktatúra modelljével, azaz a… Tovább »

Korai keresztény filozófia II.

A IV. és az V. század. Folytatás az előző részből. A kappadókiaiak (a mai Törökországban). A 3 testvér: Baszileiosz (Vaszileosz) (329-379) (a magyar egyházi irodalomban: Nagy Vazul), Grégoriosz (Grigoriosz)  (335-395) (a magyar egyházi irodalomban: Nüsszai Gergely) , Makrina (330-379), s barátjuk Grégoriosz (Grigoriosz)  (329-390) (a magyar egyházi irodalomban: Nazianzi Gergely). Folytatják azt a hagyományt, hogy a racionális tudás segíti a… Tovább »

Valami pozitívum

Van a mostani ballib botrányhullámnak egy pozitív mellékhatása. A ballibek rádöbbentek, hogy liberális szólamokkal nem lehet embereket megmozgatni. A liberális szövegek csak a hivatásos tünizőket mozgosítják. Ezért áttértek a baloldali szövegekre. Olyan jelszavakat is olvashattam a napokban, melyek még fél éve is minimum faisztagyanúsnak számítottak, pl. a multik adózzanak úgy, ahogy mindenki más, ne legyenek… Tovább »

Ellenzéki siker

Először siker 2010 óta az ellenzéknél. Érthető, hogy nem akarják elszalasztani. Természetesen demagógia az egész ügy, de ez nem számít: először voltak képesek sikeresen kommunikálni valamit. Persze vicces rabszolgaságnak nevezni a túlórázást, de ismétlem, ez nem számít a politikai kommunikációban. A kommunikációban siker, az utcán kevésbé. Gyakorlatilag senki se csatlakozik a tüntetésekhez, a Soros Jugend… Tovább »

Korai keresztény filozófia I.

A téma a legtöbb könyvben erősen nyugatcentrikusan van feldolgozva, ha egyáltalán fel van dolgozva. Sokak szerint a téma ugyanis nem filozófiai, hanem teológiai. (Birtokomban van 4 magyar filozófiatörténeti mű, közülük 1 szentel komoly figyelmet a kérdésnek.) Most kísérletet fogok tenni röviden összefoglalni azt, amit vélek e témáről. Bár valóban a korai keresztény filozófia értelmezhetetlen a… Tovább »

Ballib beismerések

Amikor ballibek mondják el azt, ami eddig tabunak számított! Na. ez az azért hír. A Slejm nevű Soros-közeli videoblog egyik új adása kivételesen jónak bizonyult. A vörös farok – értsd: kötelező orbánozás – mellett elhangzott több liberális tabu cáfolata is. Lássuk: elhangzott a “populizmus” szó pozitív értelemben, megcáfolva lett az az alapelv, hogy a munka… Tovább »

Konzi szekta

A ballibaizmus ismert, sokszor és sokféleképpen meg lett beszélve. Érdekes, kevéssé vitatott jelenség azonban a liberális-konzervatív szellemiség. Indult annak idején még mint az MDF nemzeti-liberális szárnya, majd lett MDNP, Centrumpárt, hasonlók. A középső Fidesz sok szempontból jellemző képciselője volt ennek a szellemiségnek. Manapság pedig a Magyar Hang blog törzsgárdája vehető ide, bár az már nem… Tovább »

A ballib újhullám

Megirigyelhette a ballib vezérkar Gulyás Mártont, aki hetente egyszer este 7 és 9 között mérges szakszervezeti aktivistát alakít egy budapesti klubban. Szóval felvették a francia antiliberális tüntetők ruháját. Azokét, aki Micron elnök ellen küzdenek. Igen, azok a ballibek tették ezt, akiknek Micron az egyik fő példaképük. Micron kb. a francia Bajnai, csak sikerült jobban felépíteni… Tovább »

Platonizmus később

Három időszakot szoktak megkülönböztetni, de talán jobb lenne 4-ről beszélni. A korai időszak magával Platónnal kezdődik, s az i. e. I. sz. elején ér véget. Ez azonban felosztható az eredeti és a szkeptikus időszakra. A szkeptikus időszak e korai időszak utolsó kb. másfél százada volt. A középső időszak a szkepticizmus elvetésével kezdődött és tartott az… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!